מירי 053-3804083  

איתי 054-4490757  

אסטרטגיות למידה

אסטרטגיות למידה

עיתון סימניה, משלב בתוכו אסטרטגייות למידה. המונח: אסטרטגיית למידה הוא למעשה דרך לארגון ותכנון משאבי ידע ותכלול המידע שהצטבר למען השגת מטרה.

המטרה היא שיפור יכולת הקריאה , שיפור יכולת הכתיבה ושיפור יכולת ההבנה של התלמיד את הטקסט והתוכן.

אחת הדרכים כשבונים אסטרטגיית למידה היא : הבחנת מושגים באמצעות מילות מפתח, קישור נכון בינהן. ביסוס הידע הנרכש על ידי חזרה על מילים, חזרה על חומר לשם שיפור הבנתו. לדוגמה בעמוד 12- מדור המתחילים של סימניה, יש אוצר מילים שחוזר גם בשיר, גם בקטע, גם בשיחון , בקומיקס ובשעשועונים והתשבצים.

חזרה על המילים בטקסטים השונים עוזרת לארגון המידע, לאחסון המידע במוח ולשליפה של המידע בצורה טובה יותר.

כמו כן, בירחון סימניה, יש שימוש בפתיחת נושא והכנה לקליטת מידע חדש. זאת על ידי כותרות ברורות שמהן ניתן ללמוד על תוכן הכתבה בעברית.

אסטרטגיית למידה נוספת היא: לעורר סקרנות אצל התלמיד על ידי חשיפה למידע חדש ומעניין בעברית קלה.

מורה להוראה מתקנת ומורים בכלל יכולים להשתמש התוכן הכתוב הן כדי ללמד עברית והן כדי ללמד תכנים בעברית ולהעמיק את יכולת הבנת הנקרא.זאת על ידי חשיפה למידע חדש אשר מוצג בעיתון.

ניתן כמובן לסמן במרקרים שונים וצבעוניים, מילים ומשפטים כדי להדגיש מילים חשובות, להפריד את החומר למספר משתנים החשובים לזכירה.

כמובן יש לסכם את החומר תוך הדגשת הדברים העיקריים בו .( הדגשה במרקר עוזרת להבחין בין עיקר לטפל).

לסיכום: הירחון עובר עריכה שמאחוריה חשיבה אסטרטגית למיומנויות למידה , תומך גם בתלמידי החינוך המיוחד. העיתון הוא חומר עזר וחומר למידה למורים להוראה מתקנת, מורי החינוך המיוחד, עולים חדשים וחינוך פורמלי.

phone-handset
Open chat
1
היי, אפשר לעזור?
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram